KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12815344
nr 1281 5344
Eigil Thorell
(1933-2010), Sverige
Etsningar, 2 st, bland annat Eigil Thorell. Signerad. Motivet: 20x15 och 25x19 cm
Egil (Eigil) Thorell, svensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 20:28:38
9/10 13:10:54
100 kr
9/10 20:38:56
Eigil Thorell
Läs mer om Eigil Thorell